poniedziałek, 5 maja 2014

Wolność finansowa

Wolność finansowa to zagadnienie, o którym w Polsce mówi i pisze się coraz więcej. Jednak wielu Polaków wciąż nie odczuwa dążenia do finansowej wolności, tkwiąc w systemie 40/40/40 – pracują po 40 godzin tygodniowo przez 40 lat, by na emeryturze pobierać świadczenia w wysokości 40% swojej pensji (a czasem ta proporcja wygląda jeszcze gorzej).

Nie jest to dochód z własnej pracy , ale z wcześniej zaplanowanych , uruchomionych i działających inwestycji , które przynoszą stałe , długotrwałe dochody , niezależnie czy coś robimy czy nie.
Robert Kiyosaki mówi, że wolność finansowa jest wtedy, kiedy twoje aktywa generują większy dochód niż twoje wydatki.

Jak osiągnę wolność finansową?
Każdy, kto rozpoczyna drogę do finansowej niezależności wie, że pierwszym krokiem na tej drodze jest przejście z myślenia tzw. etatowego na myślenie przedsiębiorcze. Praca na etacie jest oczywiście bardzo ważna, dopóki nie masz dochodów ze swoich dodatkowych aktywności zarobkowych, ale nie w niej masz upatrywać swojej wolności finansowej. Etat daje pewne poczucie bezpieczeństwa, ale w dzisiejszych czasach nikt nie może być pewny czy następnego dnia nie zostanie zwolniony. Dlatego, zacznij myśleć jak człowiek biznesu i zamiast bezpieczeństwa, poszukuj okazji do pasywnego zarobku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz