niedziela, 22 czerwca 2014

Sukces

Wielu czasem zastanawia się, jak powstają wielkie fortuny najbogatszych ludzi? 
Co oni robią, że zgromadzili tak dużo pieniędzy?

Spróbujmy zastanowić się, które aspekty życia, jakie cechy mają największy wpływ na to, czy odniesiemy sukces ?
W badaniach zamożnych Polaków najwięcej respondentów stwierdza, że swoją pozycję zawdzięczają:
·         wykształceniu
·         ambicji
·         wyjątkowo ciężkiej pracy
·         kreatywności
·         wytrwałości
·         znalezieniu się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie
Myślę, że pod tymi opiniami mogłaby się podpisać zapewne większość ludzi sukcesu.
Spróbuj zapytać kogoś kto odniósł Twoim zdaniem sukces, jak do tego doszedł, i co zrobił aby to osiągnąć?
Czy wykształcenie jest tak bardzo ważne ?
W mojej ocenie, dobre wykształcenie może pomóc odnieść sukces, ale wcale nie musi. Głowę do biznesu mają też ludzie bez dyplomu, i nie oznacza to, że nie mają wiedzy. Studia, nie uczą biznesu, nie ma mowy o tym, jak budować biznes. Wiedzę o tym, jak zbudować dobry biznes trzeba zdobyć na własną rękę! Moje doświadczenia życiowe potwierdzają tę tezę, ponieważ znam kilka osób, którzy bez wykształcenia zarabiają duże pieniądze.

Ambicja ponad wszystko ! 
Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że jest to jeden z najważniejszych czynników wchodzących w skład „przepisu” na sukces !

Praca, praca i jeszcze raz  ciężka praca !
Ludzie sukcesu zgodnie mówią, że do wysokiej pozycji finansowej doprowadziła ich ciężka praca. Trudno się z tym nie zgodzić. Gdyby mieli farta, to i tak po jakimś czasie gdyby coś padło, wyszedłby na jaw ich brak profesjonalizmu. Nie muszę chyba wspominać, że szybcy milionerzy najczęściej równie szybką bankrutują, a do wszystkiego w życiu trzeba dojść...

A więc, ciężka praca jest kluczem do sukcesu. Praca pomimo trudności, praca czasem pełna wyrzeczeń, z odroczoną gratyfikacją!
Wolisz mieć jutro ciastko ? Czy jutro nic, a za tydzień worek ciastek ?

Kreatywność !
Co to w ogóle oznacza być kreatywnym? Według mnie to zdolność radzenia sobie niemal w każdej sytuacji. To głowa ciągle pełna nowych pomysłów i rozwiązań. Aby zrobić biznes trzeba być kreatywnym, trzeba wyjść poza strefę komfortu, trochę pomyśleć ponad normę, ponad wszystkich, aby posiadać wyjątkowy pomysł!

Wytrwałość !
Każdy wie, że trzeba być wytrwałym! Tylko, że napotkane sytuacje pokazują tak naprawdę co to oznacza! Wytrwałość to zdolność dążenia do celu pomimo wszelkich napotkanych trudności! Wygrywa ten, kto się nie poddaje!

Znalezienie się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie ?
Jakbym to nazwał? 
To po prostu szczęście! 
Podobnie jak w sporcie. Samo szczęście jednak nie wystarcza, to tylko mały dodatek do tych wszystkich cech, które omówiliśmy wyżej. 

A co Twoim zdaniem jest najważniejsze w naszym "przepisie" na sukces ?
Moim zdaniem najważniejsza jest praca. Ludzie mają wiele ciekawych pomysłów do zrealizowania, a jak przeczytałem w jednej z biznesowych książek, najczęstszym powodem porażki jest zbyt szybkie poddawanie się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz