poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Być bogaty


Generowanie dodatniego salda w finansach osobistych jest niezbędne aby wyjść nad kreskę i osiągnąć niezależność finansową.

Eliminacja kredytów i wydatków

W obecnych czasach kiedy na każdym rogu ulicy można znaleźć placówkę finansową, która udzieli szybkiej pożyczki trudno oprzeć się pokusie i odmówić zakupu kolejnej rzeczy. Jeśli ta rzecz jest niezbędna do pracy lub życia nie ma wyboru, jednak w większości przypadków kredytobiorcy przeznaczają swoje pożyczki na przeróżne zachcianki mimo, iż na nie ich nie stać.
Nikt nie wzbogaci się dopóki będzie brał wysoko oprocentowane kredyty. Aby na rachunku bankowym pieniędzy przybywało trzeba raz na zawsze skończyć z braniem szkodliwych kredytów, a już istniejące kredyty spłacić w kolejności od najwyżej oprocentowanych.
Spłata już zaciągniętych kredytów nie jest łatwa i bezbolesna. Gdy łącznie kredytów jest więcej niż przychodów trzeba uświadomić sobie, że ponad budżetowe kredyty nie można spłacać kolejnymi kredytami. Rozwiązaniem jest uzyskanie dodatkowych źródeł dochodu na czas spłaty części kredytów rezygnując tymczasowo z wolnego czasu.
Równocześnie ze spłatą kredytów na celownik należy ustawić wszystkie wydatki. Każdy zbędny wydatek to marnujące się pieniądze.
Zakupy nie są złe, jednak zakupy na kredyt oddalają każdego od wzbogacenia się, a wystarczy nauczyć się zarządzać swoimi pieniędzmi poprzez tworzenie specjalnych celów wydatkowych aby mniejsze lub większe zakupy nie obciążały budżetu domowego.
Utrzymanie dodatniego bilansu

Wyjście z zadłużenia nie oznacza powrotu do nieracjonalnego wydawania pieniędzy.
Cały czas należy zadbać aby pieniądze były jak najlepiej wykorzystane. W tym celu należy przyjrzeć się w co najlepiej włożyć pieniądze. W tym pomoże artykuł o porządku na koncie bankowym w którym jest napisane w jakie produkty finansowe odkładać lub inwestować odpowiednio pogrupowane pieniądze. Odpowiednie zarządzanie pieniędzmi jest ważne ponieważ odłożone pieniądze pracują dla nas powodując…

Efekt kuli śnieżnej

Jeśli kredyty i wydatki będą pochłaniać wszystkie dochody nie ma możliwości zyskania wirtualnego i darmowego pracownika, który będzie zarabiał dla nas. Gdy złe kredyty i niepotrzebne wydatki uda się wyeliminować na koncie bankowym pozostanie pewna kwota pieniędzy z której można uzyskać pasywny dochód. Wielkość tego źródła pasywnego dochodu jest oczywiście uzależniona od kwoty zgromadzonej w odpowiednim produkcie finansowym lecz dzięki efektowi kuli śnieżnej kwota będzie się powiększała coraz szybciej ponieważ kolejne, dopisane do rachunku odsetki również dadzą dodatkowe pieniądze.
Efekt kuli śnieżnej generuje dodatkowe pieniądze, które pomagają stać się bogatszym. Jednak na nic bogactwo bez planów jak z niego korzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz